Legendák
Vérfarkasság eredete (saját fordítás)
Görögország
Egy görög mítoszban (Ovid: Átváltozások) árkádi Lycaeon király nem hitte, hogy Zeusz mindenható, ezért úgy döntött, hogy leteszteli azzal, hogy saját fia húsát kínálja az istenek királyának. Zeusz rájött, hogy átverték, ezért átváltoztatta Lycaeon királyt és a gyerekeit vérfarkasokká büntetés képpen. Innen ered a "lycanthorby" kifejezés ami vérfarkasságot jelent.
Izland
Egy izlandi folklórban két férfi, Sigmund és Sinfjotli két szép farkas szőrmét talált, ami lehetővé tette számukra, hogy farkassá változzanak, de csak 10 nap elteltével tudnak visszaváltozni. Az erdőben vándoroltak és vadásztak, amíg egy vita miatt harcolni kezdtek egymással, ami Sinfjotli halálával járt. Sigmundnak egyedül kellett várnia a 10. napig, amikor Odin megérkezett, visszahozta Sinfjotlit a halálból és kigyógyította a férfiakat a lykantrópiából
Dél-Amerika
Dél-Amerika néhány részén úgy tartják, hogy minden család 7. fia át tud változni egy Luison nevezetű lénnyé telihold éjszakáján. Ez a legenda összekeveredett az európai vérfarkas legendákkal, amíg szinonímák nem lettek. Ez a hit olyan erőteljes volt, hogy Juan Domingo Peron, egy argentín elnök elrendelte, hogy minden 7. fiút meg kell keresztelni.
Németország
A Grimm testvérek egyik története megemlít egy vérfarkast. Így szól: 3 ember bement az erdőbe, hogy fát vágjanak és az első észrevett valamit a harmadikon. Mikor készen lettek és elfáradtak a harmadik azt javasolta, pihenjenek le, így mind a hárman lefeküdtek és elaludtak. De az első csak tettette az alvást, és valójában végignézte, ahogy a harmadik felkel, magára vesz egy szörmét, farkassá változik és elmegy megölni, majd megenni egy lovat. Késöbb az első és a második úgy ébred, hogy a harmadik mellettük fekszik, majd belovagoltak a városban, ahol a harmadik panaszkodni kezdett a hasfájásáról, amiről csak az első kérdezett, megemlítve egy elhaladó lovat. A harmadik azt suttogta "Ha ezt az erdőben mondtad volna, már halott lennél"
Franciaország
A francia vérfarkasok dokumentálása visszanyúlik 1214-ig és 1198-ig. 1214-ben Gervaise Tilbury-ból jelentette IV. Otto császárnak, hogy az Auvergnei emberek teliholdkor farkassá változnak. 1198-ban Marie de France megírta a Bisclavret-et (A vérfarkas), ami egy lycanthropiától szenvedő férfiról szól. 100 év alatt a 16. században 30 000 ember halt meg, ami miatt vérfarkast, vagy Loup Garou-t (farkasember) vádoltak.
Írország
A vérfarkasok régóta Írország folklórjának részei A 12. században Griaud de Barri írt egy papról, aki Ulstertől Meathig vándorolt, ahol találkozott egy farkassal, aki tudott beszélni. A farkas elmagyarázta, hogy a faluja el van átkozva, ahol egy férfinek és egy nőnek farkassá kell változnia 7 évig. A farkas elvezette a papot a feleségéhez, aki beteg volt és haldoklott. Bűnbocsánatot kért neki, de a pap megtagadta a szent segítséget (vitaticum=oltári szentség amit halál közelben lévő, vagy haldokló embereknek adnak) egy farkason. Így a farkas lehúzta felesée bundáját és felfedte az öreg és beteg női testet. A pap teljesítette a szentesítészt, de ha még egyszer visszatér farkas formájába, akkor meghal.
Ed és Lorraine Warren - farkasember
Ed és Lorraine sokaknak ismerős lehet.Ismertebb megszólításuk a "démon vadászok". Egyik esetükben - amiről könyvet is írtak - egy férfi azt vallotta, hogy benne egy vérfarkas van. Többszőr megharapott, megtámadott embereket és érezte az átváltozását is gyerekkorában. William Ramseynek hívták, csendes ember volt, családfő. Egyszer egy korházban is bajba került emiatt, pszichiátrai kezelést kapott, majd elengették. Nem sokkal késöbb a rendőrségre ment, hogy zárják be, de addigra már késő volt, újra eluralkodott rajta a düh, 6 rendőr kellett, hogy lefogják. Ördögűzésre volt szükség, és végül sikerrel jártak.
Lobo legendája
Lobo, a farkas legendája élénken él a vadnyugat lakóinak emlékezetében. A bátor és ügyes állat a vidék egyik legrettegettebb ragadozója lesz, akinek fejére 1000 $-os vérdíjat tűztek ki.
A Gevaudani fenevad
A gévaudani fenevadról úgy tartják, hogy egy vérfarkas volt a 17. században, embereket ölt Gévaudanban, főként nőket. Vadászoknak elméletileg sikerült lelőni az állítot, de a bundája relytéjes módon eltűnt.
A Gubbiói Farkas
Gubbióban élt egy farkas, ami nem csak az állatokat, hanem az embereket is megölte. Szent Ferenc megsajnálta az ott lakó embereket, megkereste a farkast és egy keresztet vetett felé. Onnantól kezdve a farkas szelíd volt és a falusiaknak segített mindenben.